понеділок, 14 березня 2016 р.

   Проводи зими у нашому місті
   
   Проводи зими (Масляна) – традиційне свято, яке користується популярністю у народу з давніх часів. Поява Весни і Діда Мороза, гумористична суперечка між ними, танці, ігри, хороводи навколо опудала Зими, ряджені – все це викликає задоволення у дорослих і дітей.
   Головне місце на святі займає святковий базар, де продають гарячі страви – традиційні млинці, пироги, галушки, а також сувеніри – вироби народних умільців.
   На зимовому гулянні можна зустріти скоморохів, сніговиків, героїв казок. Вони беруть участь у святі, починаючи з його експозиції: процесії ряджених по головних вулицях і площах міста з зупинками для запрошення усіх жителів на свято.
   Лозунги і заклики на такому святі теж своєрідні. Вони немов задають тон у настрої учасників. Вже на підходах до продовольчих кіосків, оформлених на зразок теремів, старовинних хат чи хаток на курячих ніжках, присутніх зустрічають такі написи:
«Дивіться, смажені млинці – неначе сонечко в руці!»
«Смачні вареники й пампушки у роті тануть самотужки!»
«Нехай навколо сміх іскриться, підходьте, друзі, до крамниці!»
   Вони супроводжуються веселими шаржованими малюнками.
   Біля входу групи ряджених запрошують учасників відвідати те чи інше місце гуляння, залучають до танців та ігор деяку частину учасників. Кожен вибирає собі заняття по душі.
   Кульмінаційною частиною свята стає зустріч Зими та Весни – кожної зі своєю свитою. Це невелика вистава, в якій герої казок крім традиційних пісень і монологів, обов’язково торкаються злободенних тем. Так, на сільському святі Зима та Весна можуть вести діалог з головою колгоспу, згадувати добрим словом передовиків, таврувати за допомогою сатири нероб та ледарів.
   Зима вручає Весні певні символи передачі своєї влади разом з розповіддю, що зроблено колгоспниками до зустрічі весни.
   Свято завершується проводами Зими та її супутників за околицю (а якщо це в місті – у віддалений куточок парку) та спаленням опудала Зими. У сучасних святах на багатті часом спалюють заздалегіть виготовлені макети, що зображують людські вади – лінощі, нечестність, пияцтво. За звичаєм навколо багаття збираються всі учасники свята – водять хороводи, співають ритуальні пісні – як старовинні, так і написані спеціально для свята. 
   5 березня 2016 року у нашому місті відбулося свято Масляної - традиційні проводи зими. В цей день вирував святковий ярмарок, біля міського центру культури і дозвілля відбувалося театралізоване дійство, проводилися ігри з дітьми. Розважати малечу допомагали бібліотекарі міських бібліотек та діти і керівники гуртків ОМЦПО-МАН. Весело і непомітно пролетів час. Учасники ігр та змагань отримали призи і море позитивних емоцій. Перемогла дружба!   

















Немає коментарів:

Дописати коментар