29 сепрня - День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.
неділя, 29 серпня 2021 р.
День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України
Живі, поки пам'ятаємо
День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відзначається 29 серпня - саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів.
78-ма річниця визволення Охтирщини від німецьких загарбників
25 серпня - це дата, з якою пов'язане трагічне минуле жителів Охтирщини в роки Другої Світової війни. Це також день, який приніс радість - звільнення від окупації.
неділя, 22 серпня 2021 р.
Зі святом, моя люба Україно!
24 серпня – День Незалежності України #НезалежністьМовоюКниги
Синьо-жовтий прапор - це символ свободи і боротьби за незалежність.
“На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня”, - йдеться в Указі Президента України від 23.08.2004 № 987/20
До уваги користувачів представлено віртуальну виставку "Синьо-жовтий прапор - це символ свободи і боротьби за незалежність".
Прапор миру, вірності і волі
З нагоди Дня Державного Прапора України у філії №1 "Охтирська Публічна бібліотека" оформлено книжковий колаж "Прапор миру, вірності і волі" #НезалежністьМовоюКниги
Україна єдина
Бібліотека приєднується до бібліомарафону #НезалежністьМовоюКниги присвяченого 30-й річніці Незалежності України та представляє книжкову виставку "Україна єдина".
понеділок, 16 серпня 2021 р.
30 років Незалежності України #НезалежністьМовоюКниги
неділя, 15 серпня 2021 р.
ІСТОРІЯ РІДНОГО КРАЮ
Близько 3000 років тому на місці Охтирки жили землеробсько-скотарські племена скіфів. У період Київської Русі тут стояли слов’янські городища — прикордонні укріплення, пізніше зруйновані монголо-татарськими ордами. Майже 400 років були спустошеними степи — їх називали Дике поле. Щоб запобігти набігам татар, засновували фортеці і поселення — слободи, куди сходилися втікачі з Право-бережної України. Тому край отримав назву СлобідськаУкраїна, або Слобожанщина. Пізніше на місці старослов’янського городища на горі Охтир поляки заклали прикордонну заставу. 29 вересня1641 року вважають датою заснування Охтирки. З часом вона стає повітовим містом (адміністративним центром) Харківської губернії. Тут розвивалося ткацтво, чинбарство, чоботарство, кравецтво, ковальство,гончарство і килимарство. Щорічно у місті проводиличотири ярмарки, де торгували кіньми і великою рогатою худобою.У середині ХХ століття біля Охтирки було знайдено нафту — і місто стало нафтовою столицею України. За однією з версій, назву місту дала однойменна річка, що протікає через місто. У перекладі з тюркської Охтирка означає “лінива ріка”. Існує також легенда про походження назви міста. Якийсь вельможа їхав кінною повозкою по мосту через Ворсклу, аж раптом колесо провалилося в дірку. "Ах, дірка!” — вигукнув високий гість і випав з карети. Кажуть, що саме цей сердитий вельможа звелів наректи поселення Ахтіркою. Згодом воно стало Ахтиркою, а ще пізніше Охтиркою. Напередодні 380-річчя міста Охтирка пропонуємо нашим користувачам історико-краєзнавчу підбірку номерів "Кишенькової газети" "Історія рідного краю", в яких наші земляки-краєзнавці Наталка Ковальчук та Василь Заїкін цікаво і пізнавально розповідають про історію нашої малої батьківщини від сивої давнини і по наш час. Ці видання будуть цікаві широкому колу читачів різної вікової категорії.
Прапор наш, як літо, в сонці майорить - по долині жито, по горі блакить
23 серпня - День Прапора України.
Шляхом історичної державності
День незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України. Цього року українці святкують 30 років незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними. І сьогодні триває боротьба за свободу, ідентичність та територіальну цілісність держави. Українські захисники відстоюють незалежність ціною власного життя. Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди, та попри все наші співвітчизники протягом століть боролися за свою свободу, і лише нинішнє покоління – наші сучасники у 1991 році вибороли її. Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави, золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення. З нагоди 30-річчя незалежності України пропонуємо до уваги наших користувачів книжковий історичний екскурс "Шляхом історичної державності".
Медовий або Перший Спас - Маковія
12 серпня в бібліотеці відбувся майстер - клас "Оберіг до свята". Під час якого дізналися про свято Маковія, традиції його святкування. Також виготовили оберіг - свічку.
Приємний подарунок
Сьогодні бібліотека отримала подарунок від відомого мецената, професора, Героя України Володимира Матвієнка.
Книжка "Ознаки епохи" містить суму його вибраної публіцистики, що побачила світ на шпальтах часопису "Літературна Україна" впродовж останніх років. У своїх глибоко-аналітичних рефлексіях автор талановито осмислює українські реалії у їхньому історичному, геополітичному та філософському вимірах.
"Без'ядерний меморандум" - друга книга із серії "Терен людського життя". Видання присвячено складним та болісним подіям Української держави у 1994-2016 роках. Неможливо читати без обурення та суму про розкрадання військового озброєння Збройних Сил України, продаж та знищення ядерного потенціалу України, трагічну долю Чорноморського флоту України. Та знищити нашу державу, наш народ неможливо. І автор доводить це, розповідаючи про відновлення та постання Збройних Сил України і зміцнення обороноздатності Української держави.
понеділок, 9 серпня 2021 р.
Міжнародний день корінних народів світу
Міжнародний день корінних народів світу відзначається 9 серпня починаючи з 1995 року за рішенням Організації Об’єднаних націй. Саме в цей день у 1982 році вперше відбулось засідання Робочої групи з питань корінних народів. Українська держава 20 березня 2014 року заявила про державні гарантії прав кримськотатарського народу в складі України, затвердивши відповідну постанову парламенту. За даними ЮНЕСКО, сьогодні у 70 країнах світу проживає близько 300 мільйонів представників корінних народів, які спілкуються понад 5 тисячами своїх етнічних мов і котрі дотримуються своїх культурних традицій. День був заснований задля того, аби світова спільнота пам’ятала про необхідність виявляти турботу і солідарність з представниками корінного населення, якому досить часто на своїй прабатьківщині загрожує асиміляція, або ж вони зазнають різних форм дискримінації (як це, приміром, відбувається зараз з кримськими татарами в окупованому Росією Криму). В Україні заведено вважати, що її етнонаціональну культуру складають українська нація, корінні народи та національні меншини. Єдиного і чіткого визначення поняття «корінний народ» наразі не існує. До корінних народів України зазвичай зараховують кримських татар, гагаузів, кримчаків, караїмів та кримських греків. Цього року Україна вкотре відзначатиме Міжнародний день корінних народів світу на офіційному рівні. Організатором заходів є Міністерство інформаційної політики України спільно з Меджлісом кримськотатарського народу та іншими організаціями.
Бібліотека - це крутіше дискотеки
В цьому могли переконатися вихованці гуртка "Сокіл" від ОМЦПО-МАН, які завітали 4 серпня до філії #1 Охтирської публічної бібліотеки. Дітям була представлена вікторина "Європа - близька та далека", цікава інформація про святкування Дня кавуна в різних країнах. А потім кожен міг зайнятися тією справою, яка йому найбільше до вподоби.
вівторок, 3 серпня 2021 р.
Благословенна Таврида
Крим досить яскраво представлений в літературі та мистецтві. Значно більше, ніж всі інші регіони України разом узяті. Це й не дивно. На багатьох митців Крим справляє незабутнє враження. Добре описано Михайлом Коцюбинським в одному з листів "Крим зробив на мене таке сильне враження (краса природи не тільки вразила мене, а й пригнітила), що я ходив тут як уві сні...".
неділя, 1 серпня 2021 р.
Торгівля людьми - сучасний прояв рабства
Полонений моря
Рідне місто пізнаю
До 380 річниці від Дня заснування міста Охтирки бібліотека-філія № 1 підготувала серію виставок. До уваги користувачів бібліотеки книжкова виставка "Рідне місто пізнаю".
Життя - це боротьба, а боротьба - це справжнє життя
1906 року народилася Олена Теліга - українська поетеса, публіцист, літературний критик, громадська діячка. 1918 батько, І. Шовгенев, став професором Київського політехнічного університету, О. Теліга навчалася в жіночій гімназії. У липня 1922 виїхала з родиною до Чехії. Навчалася на історико-філологічне відділення Українського педагогічного інституту. З 1929 р. проживала з чоловіком у Варшаві. У грудні 1939 у Кракові зустрілася з О. Ольжичем та приєдналася до ОУН. Працювала в культурній референтурі, готувала тексти листівок і відозв, які відправляли в Україну. Прибувши в жовтні 1941 у Київ, очолила Спілку українських письменників. Також очолила редколегію літературного додатку до газети "Українське слово" під назвою "Літаври". 12 грудня 1941 редакцію "Українського слова" арештували. Світ побачили лише 4 номери літературного додатку. У лютому 1942 р. нацисти розстріляли О. Телігу разом із її чоловіком М. Телігою у Бабиному Яру. Перша поетична збірка Олени Теліги "Душа на сторожі" (1946) вишла посмертно в еміграції, завдячуючи зусиллям учасників підпілля, які зберегли копії рукописів творів О. Теліги.
Бібліотека-філія №1 до 115 річниці від дня народження Олени Теліги представляє віртуальну виставку "Життя - це боротьба, а боротьба - це справжнє життя" .