пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

«На Охтирських просторах 

знак козацької слави"


            У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який за рідну землю без роздумів віддасть своє життя.
            Тиждень напередодні свята Покрови в Центральній дитячій бібліотеці пройшов під знаком козацької слави. Тут був проведений цикл заходів для різних вікових категорій користувачів бібліотеки: для учнів 5 класу школи №4 година краєзнавства «Ген Україною йдуть козаки, крізь роки ідуть, ідуть крізь віки!».



            Для девятикласників школи №11 спільно з науковим працівником Охтирського краєзнавчого музею Н. Г. Калюжною  історико-краєзнавча година «Охтирщина – край козацької слави».


















            І на завершення – козацькі розваги для учнів Охтирського центру професійно-технічної освіти «На охтирських просторах знак козацької слави». У їх проведенні взяв участь керівник гуртка «Спортивний туризм» В. О. Сталинський.





















            До уваги користувачів була книжкова виставка-панорама, краєзнавчі матеріали про козаків Охтирщини.



            З великою цікавістю відвідувачі знайомилися з картою-схемою Охтирських сотень. Майже кожен намагався знайти «свою» сотню.


четвер, 12 жовтня 2017 р.

Презентація книги А. Сент-Екзюпері “Маленький принц” перемогла в обласному конкурсі




Охтирські дитячі бібліотеки взяли участь в обласному конкурсі електронної презентації "Дитячі книги - ювіляри року" і за його підсумками стали переможцями. Центральна дитяча бібліотека презентувала книгу Антуана Сент-Екзепюрі "Маленький принц", а бібліотека-філія для дітей (розташована в мікрорайоні Дачний) книгу Платона Воронька про похід Сидора Ковпака до Карпат у роки Другої Світової війни "Казка про Чугайстра". Участь в подібних конкурсах дає можливість ознайомити ширше коло читачів з книгами та їх авторами, що протягом багатьох років навчають дружбі та хорошим відносинам між людьми. http://sodb.sumy.ua/metod2.php

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

Творче спілкування «Дарунки осені»

                Осінь – чарівна пора року, коли природа милує наше око своїми осінніми кольорами. Осінь – традиційна пора, коли зявляються вироби саме із природних матеріалів.
            В осінній сезон стають дуже популярними не тільки вироби із фруктів, овочів або природних матеріалів, але і різні вироби з кукурудзяного листя. Вироби із кукурудзи виготовляються майже у кожній хаті села Вишково на Хустщині (Закарпатська область) – це кошики для хліба, щіток та гребінців, маленькі дзвіночки, капелюшки та черевички, сувеніри з листя кукурудзи. За часів Радянського Союзу у Вишкові був цех з виготовлення сувенірів із кукурудзяного листя. Сьогодні люди займаються цим ремеслом вдома. Цю продукцію знають і за кордоном. Кукурудзяні вироби відсилають як сувеніри родичам за кордон.
            Слов’янська лялька-оберіг це не тільки прираса інтер’єру чи іграшка для дитини – це помічниця в побуті, в соціальному та особистому житті. Лялька з давніх-давен оберіг, а якщо вона зроблена з природнього матеріалу – то оберіг з подвоєною силою! Лялька-мотанка з природнього матеріалу виготовляється з особливим настроєм, виготовлення ляльок – це свого роду медитація, яка знімає стрес, сприяє розвитку моторної функції в дітей, стимулює праву півкулю головного мозку, котра відповідає за образне мислення та фантазію.
            10 жовтня в Охтирській міській Центральній дитячій бібліотеці керівники гурткової роботи ОМЦПО-МАН Назарова Тамара Миколаївна (гуртки «Народна творчість», «Українська народна іграшка») і Гайдуковська Тетяна Миколаївна (гуртки «Гончарство», «Бісероплетіння») для учнів 4 класу школи №4 (класовод Пілюта І. О.) провели майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки із кукурудзяного листя. Цікавою була розповідь про ці ляльки, весело, з захопленням учні і дорослі майстрували кукурудзяні обереги, які потім з радістю понесли по своїм домівкам. Співпраця бібліотеки і ОМЦПО-МАН стала нашою доброю традицією.














пʼятниця, 6 жовтня 2017 р.

"Ти мені посмішку - 
я тобі дві"


Сьогодні Міжнародний День посмішки!
Посміхайтеся, люди, частіше,
На землі тоді буде тепліше.
Хай турботам немає кінця,
Але посмішка всім до лиця!


 Веселе та добре свято під назвою Всесвітній день посмішки громадськість відзначає в першу п'ятницю жовтня. Придумав це унікальне свято американський художник Харві Белл, який проживав у США в минулому столітті.
   Харві Белл не був відомим художником. Можливо, він так би і пішов з життя в невідомості, але одного разу одна страхова компанія США замовила у нього створення яскравого у смисловому плані символу, який став би уособленням ідей цієї структури. Художник придумав як візитну картку своїх клієнтів жовтий усміхнений смайлик. Так в 1963 році була закладена основа майбутнього свята посмішки.
   І ось напередодні цього свята бібліотекарі Центральної дитячої бібліотеки побували у своїх користувачів з гімназії  -  учнів 2-б класу. На оновленому футбольному полі була проведена цікава розважальна програма «Ти мені посмішку - я тобі дві». Весело і цікаво пройшов час.










Малий проект “ЛОГІЧНА ГРА ЗАМІСТЬ КОМПЮТЕРА, або ВОРУШИ МІЗКАМИ”

ШАНОВНІ ОХТИРЧАНИ! Для підтримки нашого малого проекту, який має назву "Логічна гра замість комп'ютера, або воруши мізками" (ігрова кімната з логічними та розвиваючими іграми в Охтирській центральній дитячій бібліотеці, розташованій по вул.Армійській,2),просимо прийти з паспортом за адресою: вул. Чкалова, 27А (звернутися в ЦНАП, 1 поверх) та проголосувати за наш проект. Також можна проголосувати онлайн на сайтіhttps://okhtyrka.pb.org.ua/projects/show/18

четвер, 5 жовтня 2017 р.

60 РОКІВ З ПОЧАТКУ КОСМІЧНОЇ ЕРИ – ВІДЛІК ВІД ЗАПУСКУ ПЕРШОГО ШТУЧНОГО СУПУТНИКА ЗЕМЛІ


   60 років тому відбувся запуск у космос першого штучного супутника. Саме ця подія відкрила нову космічну еру в історії людства. Офіційний старт програми з підготовки та запуску першого штучного супутника Землі був даний 1954 році. На його чолі стояв основоположник практичної космонавтики Сергій Корольов. Перший штучний супутник Землі був запущений на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. Запуск здійснювався з 5-го науково-дослідного полігону міністерства оборони СРСР «Тора-Там» (що отримав згодом відкрите найменування космодром Байконур). Перший у світі штучний супутник був розміром з пляжний м'яч. Знадобилося близько 98 хвилин, щоб "доставити" його на орбіту Землі. Цей запуск відкрив нові політичні, військові, технологічні і наукові розробки. У той час  запуск супутника був єдиною подією, яка ознаменувала початок космічної ери і космічної гонки між США і СРСР.

   До цієї дати в бібліотеці була організована виставка “Сини голубої планети”. На ній були представлені роботи ракетно-модельного гуртка МАН ОМЦПО (керівник Вєсєлов І. В.), книги, журнали, світлини з фонду нашої книгозбірні.